Vinç

Mobil Vinç Kiralama Hizmetleri

Mobil vinçler, tekerlek ve palet sistemleri ile her yere gidebilen, seyyar olarak yer değiştirebilen, manevra özelliğine sahip vinç türleridir. Özel olarak imal edilen bu vinçler tır benzeri bir araç veya iş makinesiyle bütünleşerek ortaya çıkmış hibrit bir görüntüye sahiptir. Kullanım amaçlarına göre çeşitleri bulunmaktadır. Havaalanlarında arızalanan uçakların hareket ettirilmesinde tırlar ve vinçler görev alır. Mobil vinçlerin temel amaçları, zaman ve iş tasarrufu sağlayarak ağır yüklerin bir yerden başka bir yere taşınmasıdır. Emniyet önlemlerinin kolay alındığı ve kullanımları karmaşık olmayan vinç türüdür. Bu mobil vinçler, ev eşyası taşıma, makine sanayi, inşaat işlerinde kullanım gibi birçok kullanım alanına sahiptir.

Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Mobil vinç kiralama yapmadan önce yapacağınız işe uygun olan vinç çeşitlerini belirlemek gerekir. Vinçler kullanım yerlerine, kullanım amaçlarına, taşınacak ürün ağırlığına ve taşınacak yüksekliğe göre değişen özellik ve çeşitlere sahiptir. Sabit ve Kule vinçleri, teleskobik vinçler, HIAB vinçleri ve sepetli vinçler olmak üzere farklı vinç çeşitleri bulunmaktadır. 

Mobil Vinçlerin Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  • Eğimli arazilerde devrilme riski olan mobil vinçler, kısa mesafelerde yüklerin taşınmasında kolaylık sağlar.
  • Mobil olmaları avantajdır fakat çok ağır yüklerde kullanılmamaları dezavantajdır.
  • Ulaşımın kısa mesafe olmasında ulaşım kolaylığı sağlarlar.
  • Pratik ve kullanımı kolay olduğu için yükün taşınmasında tehlike yaratabilir.

Mobil Vinç Kiralama Hizmetleri alırken sizler için en avantajlı vinç modeli uygunsa onu kiralayarak daha uygun fiyata doğru seçim yapmış olursunuz.

Mobil Vinçlerde Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Mobil vinçlerin periyodik olarak bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Her gün çelik hat ve bom ucu kesinlikle kontrol edilmelidir. Dişli ve çark sistemlerinde bulunan yağ miktarlarının her gün kontrol edilmesi çok önemlidir. Teknik personel olarak çalışan vinç operatörü kısa periyotlarla yapılan kontrolleri yapabilir. Bakım ve diğer kontrolleri makine mühendisleri tarafından yapılır. Diğer tüm araçlarda yapılması gereken kontroller gibi mobil vinçlerinde kontrolleri zamanında mutlaka yapılmadır. Yapılmadığı takdirde ciddi tehlikeler meydana gelebilir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Nasıl Olmalıdır?

Ağır iş makinelerinden olan mobil vinçler, kesinlikle iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulması gereken araçlardandır. En önemli iş güvenliği tedbiri olarak mobil vinçlerin kullanımları sırasında 25 metreden fazla yaklaşmamak gerekir. Bu kurala uyulmaması durumunda çok büyük tehlike olabilir. Uyarı levhalarının mobil vinçlerde mutlaka olması gerekir. Ayrıca mobil vinçleri kullanan kişilerin yeterli donanıma sahip operatörler olmaları gerekir.

Mobil Vinç Kiralama Hizmetleri Hakkında

Firmamız tüm iş alanlarında kullanmak üzere Mobil vinç kiralama hizmeti sunmaktadır. Faaliyet gösterdiğiniz sektörün ihtiyaçlarına göre size en uygun mobil vinci belirleyerek kullanımınıza sunuyoruz. Kiralama; kısa süreli işlerde duyulan mobil vinç ihtiyaçları için maliyeti düşürücü bir tercihtir. Ayrıca uzun dönemli çalışmalarınızda da satın alınan mobil vinçlerin meydana getirdiği bakım onarım masrafları külfetli olmakta fakat kiralama sonucunda sadece kira bedeli ödenmekte ekstra bir masraf durumu söz konusu olmamaktadır.

Firmamız bünyesindeki tüm iş makinelerinin bakım onarımını zamanında yaparak sizler için güvenli bir çalışma ortamı yaratılmaktadır. Alanında deneyimli ve kullandığı araca dair tüm yetkinliğe sahip operatörlerin kontrolünde olan mobil vinçleri; saatlik, günlük, aylık ya da sözleşmeler üzerinden daha farklı sürelerde sizlerin kullanımına sunmaktayız. Söz konusu mobil vinç kiralama bedelleri mobil vincin işlevine, sahip olduğu maksimum ağırlık ve yükseklik kapasitesine ve kiralanma süresine göre değişmektedir. Bu hususları farklı durumlarda etkileyebilmektedir. Yapılan anlaşmalar sırasında tüm detaylar konuşulmakta olup sonrasında herhangi bir bedel ortaya çıkarılması söz konusu değildir. Sektörünüze göre ihtiyacınız olan mobil vinç hakkında bilgi almak ve kiralama işlemleri için web sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir