Platform

Elektrikli Makaslı Platform Nedir?

Çalışma hayatında insan gücünün sınırlarını zorlayan ya da çalışma esnasında kazalara, yaralanmalara hatta ölümlere sebebiyet veren bazı işlemlerin, teknolojinin gelişmesi ile daha da kolaylaşması, hızlanması ve daha emniyetli bir hal alması için üretilen endüstriyel cihazlar bu konuda birçok sektörün yardımcısı olmuştur. Bu makineler ile insan gücü belli oranda azaltılmış ve daha sağlıklı daha güvenilir yollar ile çalışma hayatı gelişmiş ve gelişmeye de devam etmektedir. Tüm bina yapımları, yük kaldırma ve indirme işlemlerinde ya da dikey ve yatay mimari yapılırken ihtiyaç duyulan her türlü vinç ve platform hizmetleri sağlayan firmamız vizyonunu bu temeller çerçevesinde oluşturmuştur.

Bu alanda ihtiyaçların giderilmesi için üretilen bir cihaz olan makaslı platformlar karşımıza çıkmaktadır. Gazla ya da elektrikle çalışan bu platformlar kullanılarak çalışma alanları belirli bir seviyeye kadar yükseltilmekte ve yük taşınması, indirilmesi ya da kaldırılması sağlanmaktadır. Raylı bir platform şekilde tasarlanmışlardır. Makaslı asansörler olarak da niteleyebileceğimiz bu cihazların iyi bir özelliği ise platform yükseltilme esnasında uzayan çapraz metal desteklere sahip olmasıdır. Bu özellik sayesinde daha yüksek kesimlerde çalışma işlemi daha güvenilir olmakta ve diğer yükseltme cihazlarından da ayrılmaktadır.

Elektrikli makaslı platform, farklı alanlarda rahatça kullanılmaları ile en çok kullanılan makaslı platform türlerinden biridir. Elektrikli platformlar daha çok kapalı alanlarda faaliyet gösteren işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Dış mekân çalışmaları içinse dizel modeller önerilmektedir. Bunun sebebi, kapalı çalışma alanlarında yeteri kadar havalandırma sistemi olmaması ve dizel makaslı kaldırma platformunun çalıştırılması esnasında havada oluşabilecek ağır koku sebebiyle çalışma koşullarının kötüleşmesinin önlenme istediğidir. Elektrikli makaslı platform kullanımında bu tarz durumlar yaşanmadan iş alanının konforu korunmaktadır.

Elektrikli Makaslı Platform Genel Özellikleri

  • Bir makas platformunda, yük kaldırma sırasında herhangi bir engelle karşılaşıldığında daha emniyetli olması için üst platform, alüminyum emniyet bantlar ile kaldırılır
  • Aşağı ya da yukarı fonksiyonları olan ve düşük voltaj özellikli ile bir kumanda yardımıyla çalıştırılır.
  • Aşırı yük ya da kontrollü indirme ayarları mevcuttur.
  • Çalışma sırasında makasların inip kaldırılmasına engel olmayacak şekilde makas tasarımına sahiptir
  • Herhangi bir kaza durumunda yüklerin düşmesini engelleyecek ya da yavaşlatacak ağır silindir hizmetleri ile daha etkin bir kullanım sunmaktadır.

Elektrikli Makaslı Platform Fiyatları

Birçok sektörde güvenli ve rahat kullanım sağlayan elektrikli makaslı platform fiyatları yapılacak işlemlerin türüne göre farklılaşır. Önce cihaz belirlenir, daha sonra cihaz türleri incelenerek doğru bir fiyatlandırma yapılır. Cihaz seçim aşamasında cihazın kullanılacağı alanın nasıl olduğu ve büyüklüğü çok önemlidir eğer alan dar ya da manevra gerektirecek türde ise ona göre uygun ağırlık kaldırabilecek bir cihaz önerilir. Bir elektrikli platform 500 kg ve 3 tona kadar yük kaldırılması yapabileceğinden hangi sektörde nasıl yükler taşıyacağınızda bu aşamada size yardımcı olacak bir başka etkendir. Ancak cihazı kısa süre kullanacaksanız daha az maliyet getirisi olması adına elektrikli makaslı platform kiralama işlemi de yapabilen firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Vinç ve platform ihtiyaçlarınızda birçok farklı modelde araca sahip olan firmamız farklı kiralama ve ödeme seçenekleri ile 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Yük kaldırma ya da indirme işlemlerini işletmeniz için daha kolay hale getiren bu araçlara sahip olmak için ürün yelpazemizi web sitemiz üzerindeki kataloglardan inceleyebilir ve aklınıza takılan her şeyi müşteri danışmanlarımıza sorup bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir